Projekt rozhovorů s advokáty na téma efektivity práce a procesů vznikl původně jako zájem ulehčit advokátům jejich samostatné praxe a pomoci jim růst. Podpořit sdílení zkušeností od advokátů k advokátům.

Dělat dobře advokacii totiž nestačí. Musíte k tomu zvládnout i podnikatelskou stránku věci. A pokud chcete růst, musíte být efektivní. Vy osobně, i vaše kancelář. Musíte mít co nejvíc času na klienty a rozvoj firmy a zároveň dodávat konzistentně kvalitní výstupy.

A přesně o tom si povídám s úspěšnými advokáty. Jak to tedy dělají, aby se nezbláznili z administrativy a řešení operativních věcí? Jak si drží dobré jméno firmy a zároveň volné ruce na to, co je pro ně důležité?

Tématy rozhovorů jsou procesy v advokátní kanceláři, efektivita práce, inovace v advokacii a zkrátka to, co může i vaši kancelář posunout o krok dál.

Různí advokáti, různé specializace, různé přístupy. Nechte se inspirovat.

Nejposlouchanější podcasty

Nejnovější podcasty

#14 - Tomáš Pauch

Tomáš Pauch převzal vedení eLegalu před rokem. Pár týdnů před prvním českým lockdownem. Jaká byla jeho osobní cesta do čela advokátní kanceláře, jakým výzvám čelil, kvůli čemu se budí v noci hrůzou ;-) nebo také jak mají nastavené procesy, aby si byli jisti, že jsou jejich klienti spokojeni. O tom a dalším jsme se bavili v rozhovoru.
Přejít na podcast

#12 - Marek Martinka

The Art of Law. Jeden hlavních claimů této zajímavé advokátní kanceláře. Marek Martinka je jedním ze zakládajících členů advokátní kanceláře, která sídlí uprostřed umělecké galerie. To ale není jediné zajímavé. Jeden z partnerů je mj. vystudovaný sinolog, což jim dává velkou sílu v česko-čínských obchodních vztazích, a čínsky se v kanceláři domluví stejně dobře jako jinými jazyky. Zakládají si na osobnostní rozmanitosti a pro mě byla radost si s Markem povídat. O tom, co pro něj znamená „moderní AK“, co mu pomáhá při spolupráci s klienty i v rámci interní práce. Nebo kde vidí budoucnost advokacie.
Přejít na podcast

#SPECIÁL 01 - HR Marketing - Margaret Starka, BE-DNA

Margaret Starka ladí lidi a firmy. Aby jim to spolu dohromady fungovalo. Meg strávila 14 let ve světě Red Bull, kde prošla jak marketingem, tak HR, které poslední roky vedla. Po odchodu z Red Bullu založila firmu BE-DNA. Pod zkratkou HR rozumí Human Relations, mezilidské vztahy a pomáhá firmám stavět jejich firemní DNA a postavit komunikační a marketingovou strategii zaměřenou na zaměstnance a potenciální zaměstnance. Co je v dnešní době v mezilidských vztazích na pracovišti nejdůležitější? O tom i o dalších tématech jsme spolu mluvily.
Přejít na podcast

#SPECIÁL 02 - účetní poradenství - Marcela Lonková, This One

Marcela vede účetně poradenskou společnost This One. Ve světě účetnictví jsou skoro jako jednorožci, protože oni nejenom že účtují, oni také nastavují u svých klientů účetně administrativní procesy! A také maximálně využívají při své práci technologie. Ať už je to kvalitní účetní program, automatizace nebo umělá inteligence. A tím si uvolňují ruce pro to, aby mohli být svým klientům poradci. Aby je provedli čísly a podporovali je ve finančním řízení firmy.
Přejít na podcast

#SPECIÁL 03 - LinkedIn strategie - Jan Kyselý, Future Sales

Honza Kyselý spolu s Jirkou Jamborem tvoří Future Sales. Podporují firmy ve strategickém přístupu k sociálním sítím a jejich vlajkovou lodí je profesní síť LinkedIn. Jejich práce je postavená na analýze, datech a strategii. Bavili jsme se maximálně prakticky o tom, jak nastavit strategii, koho z firmy zapojit a třeba i kolik času sítím věnovat.
Přejít na podcast

#SPECIÁL 04 - legal marketing - Margarita Kinská

Margarita (Margi) Kinská je marketingová manažerka v IT a brandový stratég na volné noze. Má za sebou zkušenosti z firem jako AVG, Microsoft, Arbes Technologies a poskytuje privátní komplexní poradenství pro klienty v advokacii a zdravotnictví. Má velký přesah do obchodu, partnerské spolupráce, procesů a v rámci svých služeb uplatňuje inovativní přístupy, které jsou notoricky známe z IT odvětví. Tvrdí, že vývoj se netýká pouze iťáků a měl by být přirozenou součástí firemní DNA i v dalších odvětvích.
Přejít na podcast

#SPECIÁL 05 - focus a osobní produktivita - Daniel Gamrot

Daniel se osobní produktivitě věnuje už hodně let a vše, o čem mluví, má kromě klientů vyzkoušeno i sám na sobě. Poslední roky se ale víc a víc posouvá k práci s energií těla a zaměřením se na to pro nás důležité. Ukazuje se to být klíčem k samotné osobní produktivitě. V rozhovoru jsme se bavili o tom, jak o naší produktivitě přemýšlet, jak s ní pracovat a jak se celkově cítit se svou prací lépe.
Přejít na podcast

#SPECIÁL 06 - networking - Tomáš Řezníček

Tomáš už několik let spojuje lidi v rámci svých networkingových akcí. O tom, co to networking je, co vám může přinést a jak k němu přistoupit, abyste z něj získali maximální efekt, tak přesně o tom jsme si s Tomášem povídali.
Přejít na podcast

#13 - David Kuboň & Vojtěch Láska

David Kuboň, Vojtěch Láska a Petr Budzinski založili KLB Legal v roce 2012. Do podnikání vstupovali už jako ostřílení advokáti s úzkou specializací. Jsou špičkou ve svém oboru. V příjemně laděném rozhovoru se bavíme mj. o jejich cestě k vlastní kanceláři, přístupu k byznysu a co je pro úspěch kanceláře klíčovým faktorem.
Přejít na podcast

#11 - Petr Bříza & Ondřej Trubač

Bříza & Trubač je jednou z top advokátních kanceláří v Česku. Povídali jsme si o vzniku i vývoji kanceláře i o hodnotách a kultuře firmy. Co bylo hlavním důvodem osamostatnit se? Jak dlouho trvalo, než se jim kancelář opravdu rozjela? Jakými vývojovými fázemi prošli? Podle čeho vybírají lidi do týmu? A co vnímají jako svou konkurenční výhodu? A spoustu dalšího si poslechněte v dalším dílu podcastů.
Přejít na podcast

#10 - Marc Müller

Marc Müller je partnerem v AK bpv Braun Partners. Ve firmě začínal v roce 2003 jako koncipient a v roce 2016 se do kanceláře vrátil. Kancelář se specializuje na mezinárodní obchodní vztahy, zakládají si na jazykové vybavenosti svého týmu, říkají tomu 3+, tedy 3 a více cizích jazyků je u nich běžné. Povídali jsme si mimo jiné o tom, co je důležité pro klienty, jaké jsou rozdíly mezi prací advokáta v ČR a v Německu, jak funguje mezinárodní spolupráce a také, proč ve firmě stále ještě aktivně používají fax :)
Přejít na podcast

#09 - Pavel Marc & Iva Javorská

Advokátní kancelář Novalia, která funguje jako sdružení 10 rovnoprávných advokátů. Nemají asistentku ani recepci a zisky si dělí podle přesně nastaveného vzorce. V mnoha ohledech fungují jinak než možná klasické advokátní kanceláře s hierarchickou strukturou. V průběhu našeho povídání jsme se dostali k mnoha zajímavým tématům.
Přejít na podcast

#08 - Dominika Veselá & Jan Krampera

Advokátní kancelář, která prošla vývojem od malé autonomní kanceláře, přes větší kancelář až po spojení s mezinárodní sítí Eversheds Sutherland. S oběma hosty si povídám o tom, jak tyto změny probíhaly, co fungovalo, co méně a jak udržet příjemnou a přátelskou atmosféru i ve velké firmě. I o tom, jak je důležité rozumět podnikání svých klientů a mít kolem sebe silný a spolehlivý tým.
Přejít na podcast

#07 - Vratislav Urbášek

Vratislav Urbášek, advokát, který stál na počátku myšlenky SingleCase. Butikovou advokátní kancelář Urbášek & Partners založil v roce 2012. Přesvědčení, že klient je skutečně na prvním místě, se promítá do celého přístupu k advokacii, firmě i týmu. Budoucnost advokacie vidí v partnerství, specializaci a nadhledu.
Přejít na podcast

#06 - Jana Sedláková

Jana Sedláková má velkou osobní energii a chuť pouštět se do oblastí, kam se advokáti obvykle nepouštějí. Na advokacii nahlíží novými pohledy a ve svém přístupu je velmi autentická. I to je důvodem, proč je Jana Sedláková top of mind mezi progresivními a inovativními advokáty. Rozhovor s ní pro mě byl velkou inspirací a určitě bude i pro vás.
Přejít na podcast

#05 - Jakub Dohnal

Jakub spoluzaložil advokátní kancelář Arrows. Pro mnoho kolegů je svým unikátním přístupem k advokacii a vedení firmy vzorem a inspirací. Věřím, že i pro vás bude. Povídali jsme si mimo jiné o tom, jak organizačně reagují na dynamické změny uvnitř firmy, v čem jim pomáhají procesy a jak s nimi pracují, o vedení a motivaci lidí v týmu a že celá práce je o neustálém hledání balancu. A číslech.
Přejít na podcast

#04 - Lucie Hrdá

Lucie a její advokátní kancelář se zabývá trestním a rodinným právem. Pomáhá obětem domácího násilí a sexuálních trestních činů. Víte, že takové oběti mají nárok na advokáta zadarmo? S Lucií jsme se bavily o její práci, efektivitě nebo vedení lidí.
Přejít na podcast

#03 - Petra Dolejšová

Petra založila tak trochu jinou advokátní kancelář. Takovou, která mluví lidskou řečí a přibližuje právo lidem. S Petrou jsme se bavily nejen o tom, jak vybírali nového ředitele, ale hlavně o tom, jak v eLegalu pracují s procesy a co jí osobně pomáhá, aby mohla na několik týdnů odjet na dovolenou.
Přejít na podcast

#02 - Ilona Černochová

Ilona je realitní advokátka. Úspěšnou kancelář vybudovala během 2,5 let se dvěma malými dětmi za zády. Efektivita práce, systém a strategie jsou její silné stránky. S procesy a delegování pracuje velmi systematicky a právě to jí umožňuje neustálý růst firmy. Probraly jsme spolu na co procesy využívá, kolik jí šetří času, jak v procesech pracuje se specifickými právními situacemi, jak vybírá lidi do týmu a další témata.
Přejít na podcast

#01 - Jana Rydlo Kratochvílová

Jana má zkušenosti s vedením pražské pobočky advokátní kanceláře a od roku 2017 vede kancelář vlastní. Zaměřuje se na start-upy a firmy. Co jí osobně pomáhá věnovat maximum času právní činnosti a jak zajišťuje konzistentní kvalitu dodávaných služeb? Podle čeho vybírá lidi do svého týmu a jak vnímá svou roli „šéfky“?
Přejít na podcast
Konzultuji ve firmách týmovou efektivitu, organizaci práce, procesy, vedení lidí, komunikaci a delegování.
closefacebook-squarelinkedin-squarebarsangle-down