Žiju to, co učím

Filosofie a ekonomie jsou dobrý základ

Při zaměstnání jsem vystudovala dvě vysoké školy. Filosofii na pražské Univerzitě Karlově a podnikovou ekonomii na VŠE. Obě školy mi daly hodně. Zatímco filosofie mě naučila analytickému myšlení, práci s informacemi, hledání cest a rychle se zorientovat ve složitých celcích (i když přiznávám – s Kantem jsem se nikdy nekamarádila), tak na VŠE jsem více pochopila různé oblasti ekonomiky a podnikání, vedení firem i lidí.

 

Mám zkušenosti z korporátu i malých firem

Musím říct, že nejvíc mi samozřejmě dala praxe a behěm svých 10 let v korporátním světě jsem se naučila hodně o lidech, vztazích ve firmách i v týmech, i sama o sobě. Zatímco jsem velkým firmám konzultovala různé procesy a přístupy, jak udělat zákazníky spokojenější a loajálnější, tak mě mohem víc zajímal ten interní svět. Časem jsem se víc přesunula na stranu zaměstnanců a stejným molochům jsem radila, jak zlepšit fungování zaměstnanců ve firmě, zaangažovat je do firemní strategie a kultury. Korporátní svět mi dal, myslím, své maximum toho, co jsem byla ochotná přijmout. V tu chvíli jsem ale věděla, že tam, kde mi práce dává mnohem větší smysl, jsou právě malé firmy.

Líbí se mi to rodinné prostředí, přátelské vztahy i to, že právě při práci s malými firmami mám největší šaci ovlivnit jednotlivce. Přepracovaným podnikatelům ukázat, že není nereálné chtít fungující firmu i čas na rodinu.

Baví mě pracovat s lidmi z různých oborů,  vnímat jejich specifika, ladit se na jejich potřeby a co miluju v práci nejvíc, jsou výsledky. Když firma díky spolupráci se mnou začne fungovat hladce a vlastně všichni jsou spokojenější a klidnější. To je pro mě meta.

Organizovat práci efektivně přesto s maximálním ohledem na schopnosti a osobnosti jednotlivců je pro mě velká výzva. Moje zkušenost říká, že největší efektivity práce se dosáhne ne strojovými procesy, ale právě nastavením funkčních procesů v rámci živoucího firemního organismu. V takovém, ve kterém má každý jednotlivec své specifické místo. Je to pragmatické, organizované, přesto velmi lidské a respektující.

Ve vztazích obecně, tedy i těch pracovních, je pro mě velmi důležitá důvěra, otevřenost, loajalita, vzájemný respekt, nadšení pro věc a dobrá nálada.

 

Jestli mě chcete poznat ještě trochu blíž, tak třeba tenhle rozhovor s Karlem z Freela mě hodně vystihuje.

Konzultuji ve firmách týmovou efektivitu, organizaci práce, procesy, vedení lidí, komunikaci a delegování.
closefacebook-squarelinkedin-squarebarsangle-down