Ready to start 2022?

Kategorie:
Štítky:

Předsevzetí se totiž nepočítá. Počítá se jen to, co skutečně uděláte.

Aby vaše firma zdravě fungovala a rostla, potřebujete několik věcí.

 - dostatečný zisk

- dobře nastavenou strukturu týmu

- efektivní a produktivní práci

Nemám ambici vám tady dát kompletní návod, spíš jenom takové naťuknutí, jak o jednotlivých tématech přemýšlet.

1. ZISK

Obrat je fajn, ale je to často spíš ego booster, než reálný ukazatel zdraví firmy.

Jestli jste si ještě neudělali matematické cvičení, udělejte ho. A pokud nemáte nastavené manažerské reporty s vaší účetní, udělejte to. Proč byste měli čekat až do června na daňové přiznání? Potřebujete to teď. Se ziskem byste měli pracovat průběžně. Chytré knížky říkají, že zisk před zdaněním, tj. výnosy - všechny náklady, by měl být minimálně 10 % obratu.

10 % z obratu je nový break even. Pokud nedejbože máte méně než 5 %, jedete o přežití. Naopak 15 % a víc znamená skvěle fungující byznys.

A kolik chcete a potřebujete vydělat letos? Matematické cvičení číslo dvě jménem rozpočet. Nezapomeňte započítat zisk.

2. STRUKTURA TÝMU

Kde chcete být s firmou za rok? Co vám pomůže vydělat plánovaný objem peněz? Máte teď lidi, kteří vás tam dostanou? Jaké dovednosti k tomu potřebují a umíte jim je doplnit? Máte obsazené potřebné pozice? Dokážete svých cílů dosáhnout ve stávajícím obsazení a rozložení kompetencí? Jakým činnostem se potřebujete věnovat vy konkrétně? A jaké činnosti tedy musíte delegovat na jiné?

U každé pozice, kterou v týmu máte, si popište její roli. Jak právě tato pozice (a čím) přispěje k dosažení vašich cílů? Co aktuálně chybí konkrétnímu člověku, který na té pozici je? Jak ho můžete dostat do cílového stavu?

3. EFEKTIVITA A PRODUKTIVITA

Nezapomínejte věnovat se těm správným činnostem, tím správným způsobem, v ten správný čas. Mějte jasně definované cíle, oblasti a kroky, které vás k nim dovedou. A těch se držte. Hledejte způsoby, které vám ty činnosti zrychlí a zjednoduší. Najděte si vlastní rytmus a systém práce. Takový, který bude podporovat vaše cíle a nebude vás od nich vzdalovat.

Všechno nej do nového roku a plňte si své sny. 🙂

Sdílet článek

30 minut.
Probereme, co vás pálí a jestli, případně jak vám mohu pomoci.

Vyberte si z mého kalendáře termín, který se vám hodí. Spojíme se buď klasicky telefonem, nebo přes jakoukoli platformu pro videohovory. Krátce se pobavíme o tom, co zrovna nejvíc řešíte a jak vám s tím mohu pomoci.
Konzultuji ve firmách týmovou efektivitu, organizaci práce, procesy, vedení lidí, komunikaci a delegování.
closecalendarfacebook-squarelinkedin-squaretwitterfacebookbarsenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommenting