Jak na home office z pozice zaměstnavatele i zaměstnance?

Kategorie: |

Jak můžete usnadnit práci vašich lidí v nestandardním home office režimu?
A jak si sami můžete ulevit, pokud to pro vás není organizačně zrovna snadné?

I o tom se mnou mluvil Jirka Rostecký, zakladatel serveru MladýPodnikatel.cz. A padlo několik konkrétních a praktických rad, co nám může tu situaci ulehčit.

Video můžete zhlédnout pod tímto odkazem:

https://mladypodnikatel.cz/renata-novotna-jak-na-home-office-z-pozice-zamestnavatele-i-zamestnance-t37851

Pro většinu lidí, kteří se ze dne na den ocitli ve 100% home officu to byla změna o 180 stupňů. Zaměstnavatelé byli do té doby zvyklí mít své zaměstnance pod neustálou kontrolou hezky v kanceláři a zaměstnanci rozhodně nebyli zvyklí v průběhu pracovní doby řešit své pracovní úkoly v kombinaci s domácím vyučováním, péčí o malé děti a rodinu a spoustou dalších podnětů.

Sama v okolí pozoruju několik lidí, co jedou na doraz, protože je na ně vyvíjen neuvěřitelný tlak z firmy. Neustálé kontrolní cally, povinná pracovní doba od 8 do 17 a požadavek na 100% výkon.

Co je podle mě nejdůležitější?

  • Vzájemná důvěra.
    V týmu je potřeba mít lidi, o kterých vím, že práci udělají a je jedno, jestli v 9 ráno nebo v 10 večer (samozřejmě pokud to dovoluje charakter práce).
  • Zadávat úkoly naprosto jasně a jednoduše. Bez balastu. A klidně po menších částech.
  • Vyhnout se tvrdé direktivnosti, která lidi hodí pod mnohem větší tlak. Kontrola se dá dělat i jinými způsoby.

Zkrátka všichni jsme na jedné lodi, koukáme pořád na stejné obličeje a do stejných monitorů. Tak si určeme priority, buďme empatičtí a hledejme řešení společně.

Líbil se vám rozhovor? Měli jste v posledních týdnech home office a pokud ano, tak jak jste ho zvládli? Budu moc ráda, když se se mnou o svou zkušenost podělíte.

Sdílet článek

30 minut.
Probereme, co vás pálí a jestli, případně jak vám mohu pomoci.

Vyberte si z mého kalendáře termín, který se vám hodí. Spojíme se buď klasicky telefonem, nebo přes jakoukoli platformu pro videohovory. Krátce se pobavíme o tom, co zrovna nejvíc řešíte a jak vám s tím mohu pomoci.
Konzultuji ve firmách týmovou efektivitu, organizaci práce, procesy, vedení lidí, komunikaci a delegování.
closecalendarfacebook-squarelinkedin-squarefacebookbarsenvelopelinkedinangle-downxingpaper-planepinterest-pwhatsappcommenting